Pamatų įrengimas Panevėžyje

pamatai panevezys

Pamatų įrengimas (liejimas) Panevėžyje

  • Juostininiai pamatai
  • Gręžtiniai pamatai
  • Plokštuminiai pamatai

Pamatai – tai bet kokio pastato pagrindas. Būtent nuo pamatų projektavimo prasideda statinio projektas, o nuo pamatų liejimo ir to statinio statyba. Todėl pamatų projekto rengimui turi būti skiriamas didelis dėmesys.

Pamatų rūšys

Kadangi statybų sritis yra labai plati ir šiandien statomi įvairios paskirties, ploto ir aukščio pastatai, todėl ir kiekvienam tokių pastatų pamatai yra skirtingi. Kiekviena pamatų rūšis viena nuo kitos skiriasi techniniais pamatų liejimo principais, paskirtimi ir tvirtumu.
Pamatai gali būti poliniai arba liejami ant natūralaus pagrindo. Priklausomai nuo būsimų apkrovų ir grunto tipo liejami pamatai gali būti gręžtiniai, juostiniai, plokštuminiai. Taip pat egzistuoja nemažai pamatų porūšių. Priklausomai nuo grunto tipo sklype ir nuo to, kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys gali būti jungiami skirtingų pamatų rūšių elementai.

Gręžtiniai (poliniai)pamatai

Gręžtiniai pamatai yra viena populiariausių pamatų rūšių, įrengiamų Lietuvoje. Šių pamatų populiarumą lemia Lietuvos grunto savybės. Esant biresniam gruntui ar kai gruntiniai vandenys labai aukštai, montuojami sudėtingesni pamatai. Ar planuojamą statyti namą išlaikys gręžtiniai pamatai, parodo gruntiniai tyrimai, kuriuos būtina atlikti planuojant sudėtingesnes statybas.
Gręžtiniai pamatai – tai įgilinti poliai, kuriuos sujungia antžeminė dalis – rostverkas. Paprastai poliai įrengiami kas porą metrų vienas nuo kito arba net ir kas metrą, priklausomai nuo statinio projekto. Duobių gręžtiniams poliams gylis taip pat siekia iki dviejų su puse metrų. Duobėms gręžti naudojama speciali technika, paspartinanti darbus. Į išgręžtas skyles dedami armatūros strypai ir liejamas betonas.
Poliams išdžiuvus, dedami klojiniai rostverkui. Svarbu nepamiršti tarp polių ir rostverko pakloti putų polistirolo sluoksnį. Toliau rostverko klojiniuose montuojama armatūra ir liejamas betonas. Rekomenduotinas rostverko aukštis kiek daugiau nei pusė metro.

Juostiniai pamatai

Dar viena gana dažnai Lietuvoje įrengiamų pamatų rūšis yra juostiniai pamatai. Juostiniai pamatai gali būti monolitiniai ir surenkamieji. Įrengti monolitinius pamatus užtrunka ilgiau nei sumontuoti surenkamus pamatus, todėl monolitiniai pamatai rečiau įrengiami. Tačiau jei planuojamų statybų sklype gruntas yra molingas ar smėlingas, monolitiniai pamatai čia labiausiai tinka.
Statant namą be rūsio sekliųjų juostinių pamatų duobė kasama iki įšalo lygmens ir žemiau gruntinio vandens lygio.
Juostiniai pamatai yra optimalus pasirinkimas, kai statomas didesnių apkrovų mūro, silikatinių blokelių pastatas. Jei planuojamas statinys iš lengvesnių medžiagų, juostinių pamatų įrengimas tikrai nėra būtinas.

Plokštuminiai pamatai

Plokštuminiai pamatai yra tvirtų ir stabilių pamatų pavyzdys. Jau ir pats šių pamatų pavadinimas rodo, kad statomas pastatas bus laikomas visa pamatų plokštuma. Plokštuminių pamatų konstrukcija nepalieka jokio pastato sąlyčio su gruntu. Kadangi plokštuminių pamatų atraminis plotas yra didesnis nei kitų rūšių pamatų, pastatas laikomas tvirčiau ir beveik nesideformuoja.
Plokštuminių pamatų įrengimas statybvietėje prasideda nuo augalinio žemės sluoksnio nukasimo. Vėliau tankinamas pamatų pagrindas užpylus žvyro, smėlio, skaldos. Toliau montuojami klojiniai, įrengiamas apšiltinimas, rišama armatūra ir liejamas betonas.

Pamatų meistrai

Pamatų liejimas yra labai atsakingas darbas, todėl tiek pamatų projektavimą, tiek pamatų liejimą būtina patikėti specialistams. Apie pamatų meistrų profesionalumą „kalba“ jų darbai, todėl pasidomėjus pamatų liejimu užsiimančių įmonių įvykdytais projektais, daug lengviau apsispręsti, kurią įmonę pasirinkti.
Beje, kiekviena pamatų įrengimu užsiimanti įmonė preliminariai paskaičiuoja, kiek galėtų kainuoti pamatai Jūsų namui. Todėl rekomenduotina pasidomėti ne vienos įmonės komerciniu pasiūlymu. Profesionalių specialistų skaičiavimai paprastai skiriasi labai nedaug, o gavus pasiūlymą su daug mažesne kaina, vertėtų sunerimti, ar sutaupyta pinigų suma vėliau negrįš bumerangu.
Jei Jus domina pamatų liejimas, susisiekite su mumis. Kokybiški pamatai Jūsų namui – tai mūsų darbas!

Atliekame pamatų liejimą Panevėžyje, Pasvalyje, Vilniuje, Kupiškyje, Biržuose, Anykščiuose, Pakruojyje, Kėdainiuose.
Tel. pasiteiravimui: +370 60822898 (Tomas)