Fasadų šiltinimas

fasadų šiltinimas

Fasadų šiltinimas – tai pakankamai ilgas procesas, susidedantis iš daugelio skirtingų statybinių darbų. Pastačius namą ir uždengus stogą reikia pereiti prie sienų šiltinimo, kad šildant namus šiluma nebūtų prarandama ir liktų namų viduje.

Net ir storiausias sienų šiltinimo medžiagos sluoksnis nebus efektyvus, jei namo atitvarinės konstrukcijos nebus sandarios. Tad prieš pradedant šiltinti fasadą, reikėtų dar kartą įsitikinti, ar namo konstrukcijos yra sandarios.

Sienų šiltinimas iš lauko

Sienų šiltinimas iš lauko bus efektyvus, jei bus naudojamos kokybiškos ir vandens garams laidžios medžiagos. Tokių medžiagų yra skirtingų gamintojų ir skirtingų kainų, tada tik tereikia išsirinkti.

Tačiau kokybiška sienų šiltinimo iš lauko medžiaga nesuteiks laukiamo efekto, jei bus sumontuota netinkamai. Labai svarbu, kad šilumos izoliacinė medžiaga būtų prigludusi prie sienos. Jei planuojamas dviejų sluoksnių sienų šiltinimas iš lauko, antro sluoksnio šiltinimo medžiagos lakštai turi uždengti pirmo sluoksnio šiltinimo medžiagos plokščių siūles. Jokiu būdu negalima palikti atvirų plyšių tarp šiltinimo medžiagos plokščių, plyšius reikia užkamšyti.

Kai sienų šiltinimui iš lauko naudojamos dvi skirtingos plokštės, universalios ir apsaugotos nuo vėjo, reikia būtinai įrengti oro tarpą vėdinimui. O kad oras tame tarpe judėtų, sienų apačioje ir viršuje reikia įrengti angas.

Fasadų šiltinimas polistirolu

Fasadų šiltinimas termoizoliaciniais polistireninio putplasčio lakštais (dažniau vadinamais polistirolu) yra populiariausias, efektyviausias ir ekonomiškiausiais sienų šiltinimo būdas. Polistirolas populiarus ir dėl beveik nekintančių mechaninių savybių bei nedidelio svorio.

Fasadų šiltinimui pasirinkus polistirolą, tiek kitas medžiagas, labai svarbu tinkamai apšiltinti ne tik fasadą, bet ir angokraščius, t. y. užtikrinti, kad visa sienų šiltinimo sistema būtų sandari. Sienų šiltinimo meistrai tvirtina, kad polistirolo plokštes reikia klijuoti atsakingai, nes priešingu atveju sienų šiltinimo sistema bus pažeista, į ją skverbsis drėgmė.

Fasadų šiltinimas akmens vata

Fasadų šiltinimas akmens vata yra dar vienas plačiai naudojamas fasadų šiltinimo būdas. Akmens vata naudojama ne tik sienų, bet ir stogų, grindų šiltinimui, kai šilumos izoliacinės sistemos neveikia apkrovos. Akmens vata dažnai naudojama tiek išorinių, tiek vidinių sienų šiltinimui, nes pasižymi geromis garso izoliacinėmis savybėmis.

Dekoro darbai

Kiekvieno namo vizitinė kortelė yra estetiškai ir kokybiškai atlikti fasado dekoro darbai. Kiekvienas šeimininkas čia daugiau dėmesio skiria spalvoms, tačiau nevertėtų užmiršti ir medžiagų kokybės.

Dažnai namų dekorui naudojamos molio ar klinkerio apdailos plytos. Šios apdailos plytos yra atsparios aplinkos veiksniams, yra ilgaamžės ir gali būti pačių įvairiausių spalvų bei atspalvių.

Neretai apšiltinus fasadą, pastatai yra tinkuojami ir dažomi. Šioje srityje taip pat vyrauja platus medžiagų bei jų spalvų pasirinkimas.

Tradiciškai lietuvių mėgstamas ir dažnai naudojamas namų dekoro būdas yra sienų apkalimas lentelėmis. Paprastai naudojamos medinės arba plastikinės dailylentės.

Fasado šiltinimo ir dekoro kaina priklauso nuo objekto dydžio, pasirinktų šiltinimo medžiagų ir nuo užsakovo norų.

Fasadų šiltinimo darbus atliekame: Panevėžyje, Pasvalyje, Biržuose, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Kėdainiuose, Pakruojis.

Dėl fasadų šiltinimo skambinkite pasikonsultuoti tel.: +370 60822898 (Tomas)