Kelių tiesimas

Kelių tiesimas

Kelias – tai inžinerinis statinys, skitas automobilių ir pėsčiųjų eismui. Kelias – tai ne tik važiuojamoji dalis, bet ir kelkraštis ar šaligatvis, kelio ženklai ir kiti kelio statiniai.

Kelių ir gatvių tiesimas

Kelių ir gatvių tiesimas yra labai svarbus ir didelės atsakomybės reikalaujantis įvairių inžinerinių darbų procesas. Jei kelias nutiestas kokybiškai, jis bus eksploatuojamas ilgai. Kelių įrengimui naudojama speciali technika, kuri užtikrina atliekamų darbų kokybę. Be specialios technikos kelio įrengimas tiesiog neįmanomas.

Inžinerinių tinklų įrengimas

Prieš pradedant kelių ir gatvių tiesimą, pirmiausia reikia įrengti drenažo sistemą, lietaus nutekėjimo tinklus, vandens pralaidas. O jeigu kelias tiesiamas vietoj seno prastos kokybės kelio, būtina atnaujinti senus inžinerinius tinklus. Kai yra pakankamai vietos, pagrindiniai inžineriniai tinklai (vandentiekis, buitinės ir lietaus nuotekos) klojami skirtingose tranšėjose. Bet jei kelio tiesimui vietos trūksta, galima inžinerinius tinklus tiesti ir vienoje tranšėjoje, tik reikia laikytis reglamentinių reikalavimų ir išlaikyti atitinkamus atstumus, gylius, nuolydžius.

Pagrindų ruošimas

Kelio ar gatvės kokybė ir ilgaamžiškumas labai priklauso nuo kokybiško kelio pagrindo įrengimo. Kelio pagrindo ruošimas pradedamas paviršinio grunto nukasimu. Toliau pilamas, lyginamas ir tankinamas atsparus šalčiui sluoksnis. Po jo imamasi žvyro ir skaldos mišinio pylimo, lyginimo ir tankinimo.

Kaip stipriai reikia sutankinti kelio pagrindo sluoksnius, nusako kelio paskirtis. Jei keliu dažnai bus pravažiuojama krovininiu transportu, kelio pagrindas turi būti labai stiprus. Tokių kelių pagrindų ruošimui tiesiami ypač tvirti audiniai –  geotekstilė ar plastikiniai tinklai. Šie audiniai apsaugo kelius nuo pravažiuojančio sunkiasvorio transporto paliekamų provėžų.

Šaligatvių įrengimas

Šaligatvių įrengimui naudojamos skirtingos dangos. Dažniausiai betoninės trinkelės ar plytelės bei klinkerio plytelės. Šaligatviams skirtų plytelių ar trinkelių matmenų yra įvairių, jas galima rinktis atsižvelgiant į projektines ir dizainerių rekomendacijas bei užsakovų norus. Plytelių ir trinkelių, skirtų šaligatvių įrengimui, spalvų gama yra labai plati, todėl labiausiai patinkančią spalvą ar spalvas suranda net išrankiausi užsakovai ir dizaineriai.

Kaip ir kokybiško kelio, taip ir kokybiško šaligatvio įrengimui įtakos turi tinkamas pagrindo paruošimas. Profesionalūs savo srities specialistai garantuoja atliekamų darbų kokybę.

Kelių ir gatvių tiesimo bei su juo susijusių darbų kaina priklauso nuo konkrečios situacijos.

Kelių tiesimo darbus atliekame: Panevėžyje, Pasvalyje, Biržuose, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Kėdainiuose, Pakruojis.

Dėl kelių tiesimo skambinkite pasikonsultuoti tel.: +370 60822898 (Tomas)