Aplinkos tvarkymas

aplink

Aplinkos tvarkymas, apželdinimas Panevėžyje

Baigus individualaus namo statybas laukia kitas svarbus darbas – aplinkos tvarkymas. Juk niekas taip nedarko sklypo vaizdo kaip nesutvarkyta aplinka. Tvarką, žinoma, kiekvienas suprantame individualiai, tačiau aplinka, esanti aplink namus, yra tvarkinga tada, kai yra neperkrauta daiktais bei augalais. Kuo daugiau erdvės namų kieme, tuo smagiau ten žaisti vaikams ar anūkams.

Kaip įrengiama veja

Nuo ko gi pradėti? Kiemas, užsėtas veja, bus gražus ir praktiškas, jei jis bus lygus. Todėl pirmiausia turėtų būti atliekami sklypo lyginimo darbai, į kuriuos įeina riedulių pašalinimas, papildomo grunto, juodžemio atvežimas. Papildomas gruntas padeda išlyginti nelygų sklypo reljefą, o juodžemyje geriau auga pati veja.

3

Kokią veją pasirinkti?

Jei savo namų kieme kuriate gėlyną ir norite, kad neužsodintos vietos būtų apsėtos veja, patariame rinktis ryškiai žalios spalvos ir tankios velėnos lygią veją. Tokia veja specialiai skirta reprezentacinėms vietoms. Ji turi būti pjaunama maždaug kas savaitę ir beveik nemindžiojama. Tik taip ji papuoš jūsų kiemą ir leis gerėtis ne tik jums, bet ir svečiams bei praeiviams.

Jeigu jums labiau aktualus įprastos vejos sodinimas, siūlome rinktis populiariausią veją. Tokia veja paprastai sodinama pievose ar soduose. Kurdami tokią veją specialistai parenka atsparesnius mindžiojimui augalus. Pavyzdžiui, jei aplink namus pieva yra pakankamai lygi ir gera, naujas apželdinimas nereikalingas. Tokiu atveju palaipsniui turi būti naikinamos plačialapės žolės ir dobilai. To pasiekti padeda reguliarus žolės pjovimas ir tam tikrų specialių herbicidų naudojimas.

Turintiems didelį sklypą aplink namus ir mėgstantiems sportuoti šeimininkams rekomenduotina įsirengti, pavyzdžiui, futbolo aikštelę. Aikštelę, žinoma, reikėtų apželdinti veja. Tokiu atveju reikėtų rinktis labai atsparią mindymui veją, kurioje vyrautų šakniastiebinės retakerės žolės, pavyzdžiui, pievinės miglės, raudonieji eraicinai. Tokios žolės, suaugę į tankią velėną, sudaro tarsi tvirtą žolės kilimą, ant kurio nebaisu nukristi.

Kada ir kaip atliekamas vejos sodinimas?

Atsižvelgiant į Lietuvos klimatą geriausias laikas jūsų kiemo apželdinimui yra balandis-gegužė arba rugpjūtis-rugsėjis. Šiais mėnesiais drėgmės ir šilumos santykis dirvožemyje būna palankiausias vejos sėklų dygimui.

Vejos žolių sėklų mišiniai sėjami vidutiniame gylyje, taip sudarant optimalias sąlygas visoms skirtingo dydžio sėkloms sudygti. Tam, kad sėklos gerai ir tolygiai gražiai sudygtų, reikėtų pasirūpinti nuolatine žemės paviršiaus drėgme. Laistymas žarna čia netinka. Geriausia, kai vejos paviršius drėkinamas smulkialašiais purkštukais. Taip tiekiamas reikiamas drėgmės kiekis ir paviršiuje nesusidaro įdubos. Praėjus 2-3 savaitėms jūsų veja turėtų gražiai sudygti.

Kaip prižiūrėti pasodintą veją?

Po namų aplinkos apželdinimo labai svarbu nuolat atlikti vejos priežiūros darbus, be kurių veja gali ne tik kad nepuošti, bet net ir darkyti kiemo vaizdą. Taigi pastebėjus, kad naujoji veja užaugo maždaug dešimt centimetrų, galima pirmą kartą ją nupjauti. Labai svarbu nepraleisti šio etapo, nes jei pirmą kartą veja bus pjaunama, kai bus aukštesnė, po pjovimo bus apnuoginti žolių krūmijimosi centrai ir saulė iškaitins viršutinį vejos sluoksnį.

Vėliau vejos pjovimą reikėtų atlikti maždaug kas savaitę. Priklausomai nuo vejos augalų rūšies veja turi būti pjaunama, paliekant 3-6 centimetrų aukščio augalus.

Bėgant laikui ir rūgštėjant dirvai vejose gali pradėti plisti samanos. Jas išnaikinti gali padėti specialus vejos tręšimas pavasarį. Išdžiūvusias samanas reikėtų išgrėbti specialiomis šluotomis. Taip bus įleista oro į dirvos paviršių.

Esant sausai vasarai ir natūralios drėgmės trūkumui veją reikėtų pjauti paliekant 6-8 centimetrų aukščio augalus ir po pjovimo bei vėliau dažniau palaistyti.

Tvarkant aplinką, viskas labai svarbu

Taigi, atrodytų, toks nesudėtingas namų aplinkos tvarkymo darbas kaip vejos įrengimas turi ne vieną svarbų etapą, kurio neatlikus tinkamai rezultatas nebus priimtinas.

Todėl siūlome pasinaudoti mūsų profesionalų specialistų komandos paslaugomis. Garantuojame, kad rezultatas, kurį išvysite mums baigus darbus, bus daugiau nei tenkinantis jūsų lūkesčius!

Mūsų želdintojai su aukštos kokybės medžiagomis bei griežtu dėmesiu detalėms gali sukurti nepriekaištingą jūsų namų aplinką. Mes galime įrengti veją ar sutvarkyti aplinką pagal visus jūsų reikalavimus.

Atliekame šiuos darbus :

  • Aplinkos sutvarkymas prieš sėją.
  • Juodžemio atvežimas.
  • Juodžemio išlyginimas, paruošimas sėjai.
  • Sėja.
  • Senos vejos atnaujinimas.
  • Augalų sodinimas bei priežiūra.

Darbus atliekame: Panevėžyje, Pasvalyje, Biržuose, Kupiškyje, Anykščiuose, Rokiškyje, Zarasuose.

Telefonas pasiteiravimui: 8 608 228989 (Tomas)