Kaip isirengti drenažą

Nemaža dalis individulių namų savininkų susiduria su vandens pertekliaus problemomis, kurios yra būdingos drėgno klimato juostoje gyvenantiems žmonėms. Drėkstančios rūsio sienos, pelėsis namuose, ar blogai augantys augalai kieme, priverčia individualių namų savininkus ieškoti tam tikrų sprendimų. Vienas tokių sprendimų būtų įsirengti namo pamatų ar kiemo drenažą. Šiame straipsnyje pabandysiu trumpai išdėstyti, kaip galima pačiam įsirengti pamatų ar kiemo drenažą.

 

Problemos nustatymas

Pirma reizanga problemos nustatymasikia nustatyti problemas. Problemos priežastimi gali būti sklypo reljefas, aukšti gruntiniai vandenys, stogo latako, ar lietaus kanalizacijos nebuvimas ir kt. Jei problemos nustatyti nepavyksta išsikvieskite specialistą.

 

 

Planavimas

Jei probleplanavimasma paaiškėjo ir jums reikalingas namo pamatų ar sklypo drenažas, tolimesnėje planavimo eigoje, prieš pradedant kasinėjimo darbus, plane būtina numatyti ir pažymėti visus inžinerinius tinklus, drenažo sistemos ilgį ir gylį, inspektavimo šulnelių vietą ir skaičių, bei numatyti kur bus surenkamas visas perteklinis vanduo.  Jei jūs statote naują namą, galima vienu metu, atskirai įrenginėti nuotekų, lietaus kanalizacijos, bei drenažo sistemas, taip bus sutaupomi pinigai kasinėjimo darbams.

 

Kasinėjimo darbai

Prieš pradedant kasiKasinėjimo darbainėjimo darbus, būtina vėliavėlėmis ar kitomis matomomis priemonėmis pasižymėti į namą einančius inžinerinius tinklus ir ten kasinėjimo darbus atlikti ypač atsargiai. Atliekant namo pamatų drenažą, tranšėja kasama iki pamato apatinės dalies, su 0,005-0,01 m nuolydžiu, aplink visą namo perimetrą. Norint nusausinti augavietę, tranšėja kasama 0,4-0,6 m gylyje o pačios sistemos forma labai priklauso nuo norimo surinkti kritulių kiekio. Iškasus tranšėją, jos dugnas yra sutankinamas. Jei bekasant tranšėją pradeda rinktis vanduo, žemiausioje tranšėjos vietoje iškasama gilesnė duobė, kurioje pastatomas vandens siurblys ir vanduo išpumpuojamas, taip pamažu sklypas yra nusausinamas.

 

Drenažo sistemos įrengimas

Drenažo sistemos įrengimasDar prieš įrengiant drenažo sistemą patartina pasirūpinti namo pamatais. Namo pamatai nuplaunami stipria vandens čiurkšle ir padengiami hidroizoliacine medžiaga. Toliau į tranšėją pilamas 5 cm vandeniui laidus skaldos arba žvirgždo sluoksnis ir klojamas gofruota PVC vamzdis su geotekstile, klojamo vamzdžio nuolydis turi būti nemažesnis kaip 0,003 (3 mm vienam ilgio metrui), patartina 0,005-0,01 m. tam, kad būtų geresnis vandens nutekėjimas. Aplink vamzdį vėl pilamas vandeniui laidus skaldos arba žvirgždo sluoksnis, kurio iš šonų turi būti nemažiau kaip 10 cm o iš viršaus 15 cm. Norint, kad gruntas nepersimaišytų, iš viršaus klojama geotekstilė, pilamas smėlis ir atsargiai viskas sutankinama vibro plokšte. Pagal drenažo sistemos formą, statomi kontroliniai šulneliai, pavyzdžiui, jei pas jus žiedinė drenavimo sistema, priklauso du kontroliniai šulneliai. Kontroliniai šulneliai yra būtini, nes drenažinė sistema eksploatuojama sudėtingomis sąlygomis, ją būtina išvalyti kas penkerius metus.

 

Kur išleidžiamas gruntinis vanduo

Yra keletas būKur išleidžiamas gruntinis vanduodų kur galima nuleisti susikaupusį gruntinį vandenį. Jei leidžia drenažo gylis, vanduo nuleidžiamas į artimiausią griovį ar tvenkinį. Jei vandens nėra kur nuvesti, vanduo renkamas lietaus kanalizacijos šulnyje, vėliau jis gali būti naudojamas laistant sodą ar daržą. Kitas variantas, sklypo pakraštyje kasamas šulnys be dugno, nemažiau kaip 3 m gylio, pripilamas vandeniui laidus skaldos arba žvirgždo sluoksnis, nuvedamas drenažas, taip per šį sluoksnį vanduo pateks į gilesnius gruntinių vandenų sluoksnius.

 

Šiems darbams atlikti reikalinga nemažai technikos, bei įrengimų, tai pat jie yra pakankamai sudėtingi, jei norite, arba baiminatės, kad šių darbų neatliksit tinkamai, visada galite kreiptis į mūsų specialistus.

 

 

Cheapest Live Sex Cams