Kaip įrengti veją

21

Planavimas

Planavimas prasideda nuo sklypo plano parengimo. Jame turi būti suplanuoti nuolydžiai, įvažiavimas į kiemą, takeliai, išskirtos sodo, ūkinės, poilsio, žaidimų ir dekoratyvinės zonos. Pagal namo zonas parinkti augalai bei sėklų mišiniai. Geriausia želdinimo darbus pradėti, kai jau yra pastatytas namas, pilnai išvedžiotos komunikacijos, išklotos trinkelės, pastatyta tvora.

Augavietės paruošimas

Norint paruošti tinkamą augavietę pirmiausia turi būti sunaikintos ilgametės piktžolės, pagerinta dirvožemio struktūra, suformuotas tinkamas sklypo reljefas su nuolydžiu. Dirvožemį reikia tinkamai sutankinti. Dažnai augavietės dirvožemis nėra tinkamas vejai arba po statybų visai jo nėra. Tada į augavietę būtina atsivežti tinkamo juodžemio, jo sluoksnis turi būti ne mažesnis kaip 10 cm. Naikinant piktžoles į pagalbą pasitelkiamas herbicidas raundapas. Sunykus piktžolėms, po 20 dienų nuo purškimo, pradedama ardyti vėlena, tam į pagalbą pasitelkiamas motoblokas su freza. Likusios piktžolės išgrėbiamos, akmenys išrenkami. Jei žemė per daug rūgšti arba jei trūksta mineralų, kultivavimo metu į žemę iterpiamos kalkės, trąšos. Tada pradedami žemės lyginimo darbai. Žemę tinkamai išlyginti galima su metaline liniuote arba paprasčiausia lenta. Išlyginta žemė yra suvoluojama su ne mažesniu nei 80 kg volu. Augavietė tinkamai paruošta būna tada, kai yra lygus paviršius, dirvožemis smulkios struktūros, be akmenų, grumstų ar vėlenos gabaliukų.

Vejos įrengimas

Vejos kokybė labai priklauso nuo tinkamai parinkto sėklų mišinio. Sėklų mišiniai dažniausiai sudaromi pagal funkcinę paskirtį. Pagal funkcinę paskirtį vejos skirstomos i dekoratyvines, sportines, specialiąsias, kraštovaizdžio vejas. Pagal savo vejos paskirtį turite pasirinkti sėklų mišinį. Pasirenkant sėklų mišinį būtina atsižvelgti, kokiomis sąlygomis augs jūsų veja. Jei dalis vejos augs pavėsyje, reikia rinktis pavėsiui skirtą mišinį, jei atviroje saulėtoje vietoje, reikalingas saulės spinduliams atsparus mišinys.

Sėklas sodinti galima tada, kai diena nėra vėjuota, augavietė tinkamai paruošta, jos paviršius yra sausas, lengvai voluojamas. Sėklos yra barstomos sėklų barstytuvu arba ranka. Darbas su sėklų barstytuvu yra našesnis, be to, sėklos tolygiau paskirstomos sėjamame plote. Jei kieme yra pastatyti borteliai ir išklotos trinkelės, sėklas reikia pradėti barstyti 30 cm nuo trinkelių, likusį plotą pabaigti barstyti atsargiai ranka. Sėklos yra barstomos dvejomis kryptimis, vėliau buku grėbliu jos įterpiamos į 1-2 cm gylį, grėbiama taip pat dvejomis kryptimis. Baigus sėjos darbus visas plotas iš karto užvoluojamas.

Vejos priežiūra

Vejos priežiūra prasideda tuoj po vejos įrengimo. Pirmas darbas po vejos įrengimo yra laistymas. Pastovus drėgmės palaikymas 15-30 dienų laikotarpyje yra būtinas, priešingu atveju nepavyks tolygiai ir vienodai užauginti gražios vejos. Jei jaučiate, kad vejos laistymui negalėsite skirti pakankamai laiko, tada reikėtų pagalvoti apie laistymo sistemą arba veją įrenginėti anksti pavasarį arba rudenį, kada būna pakankamai drėgmės. Dažnai būna taip, kad, pasirodžius pirmiems sėklų daigams, pradeda dygti ir piktžolės. Jei piktžolių nėra daug, jas paprasčiausiai galima išrinkti ranka arba tai padaroma vejos pjovimo metu. Dažniausiai pirmas pjovimas ir yra vadinamas piktžolių pakirtimu, jis daromas tada, kai vejos ar piktžolių aukštis būna 10-12 cm. Vejai ataugus iki buvusio pjovimo aukščio daromas sekantis pjovimas, tolygiai mažinant pjovimus kas 2,5 cm iki pageidaujamo vejos aukščio. Tolimesnę vejos priežiūrą darome pagal metų laikus arba vejos ligos pobūdį.

Kaip matote, žolė yra gyvas augalas ir vejos įrengimo metu išlieka labai daug nežinomųjų, tokių kaip sėklų daigumas, piktžolių kiekis, kritulių gausa ar pati gamta. Jei neturite laiko įsirengti vejos patys ar dvejojate, visada galite kreiptis i mus.

Cheapest Live Sex Cams