Drenažas – lietaus kanalizacija

20140929_174436 - Copy (2)

Drenažo ir lietaus kanalizacijos įrengimas Panevėžyje

Drenažo sistemos įrengimas yra vienas svarbiausių teritorijos planavimo etapų. Ypač kruopščiai reikėtų šią sistemą planuoti ir įrengti, jei gruntiniai vandenys yra aukštai. Priešingu atveju, t.y. be drenažo, laikui bėgant vanduo gali imti ardyti namo pamatus, užlieti rūsį, name gali pradėti veistis pelėsis.

Drenažas aplink namą

Įrengtas drenažas aplink namą ne tik saugo pamatus nuo gruntinių vandenų, bet ir nuo lietaus, sniego tirpsmo vandens. Beje, lietaus kanalizacijos sistema būtent ir skirta surinkti lietaus vandenį ir nukreipti jį tolyn nuo namo.

Planuojant namo statybas, rekomenduotina planuoti ir drenažo aplink namą įrengimą. Tačiau nieko baisaus, jei ir bus pamiršta apie tai. Tiesiog naujai sutvarkytoje aplinkoje reikės kasti duobes, atkasti pamatus ir išvedžioti drenažą aplink namą. Vėliau juk aplinką vėl galima susitvarkyti, apželdinti. Svarbiausia, kad namo pamatai ir pats namas bus apsaugotas nuo perteklinės drėgmės.

Drenažą aplink namą galima įsirengti ir patiems savininkams, tačiau specialistų rekomendacijos yra būtinos. Profesionalai, kasdien dirbantys su drenažo sistemomis, geriausiai žino, kokiu atveju ir kaip geriausia apsaugoti namą nuo drėgmės.

Drenažo įrengimas

Prieš planuojant drenažo įrengimą, vertėtų išnagrinėti sklypo situaciją, t.y. ar drėgmės šaltinis yra tik gruntiniai vandenys. Drenažo įrengimui taip pat svarbu koks yra grunto pralaidumas, iš kokių sluoksnių gruntas sudarytas. Priklausomai nuo to, kaip arti namo yra vamzdynas, galbūt tvenkinys, priklausys kokio ilgio vamzdžių reikės.

Drenažo įrengimo gylis priklauso nuo to, kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys, todėl kiekvienu atveju jis yra skirtingas. Tačiau bendri reikalavimai drenažo įrengimo gyliui vis tik yra. Paprastai rekomenduotinas drenažo gylis yra metras-pusantro. Svarbiausia, kad drenažo vamzdžiai neitų ties įšalu, nes žiemą vanduo vamzdžiuose gali užšalti.

Dažniausiai drenažas įrengiamas tranšėjiniu arba netranšėjiniu būdu. Tranšėjiniam drenažo įrengimui iškasamos maždaug metro-dviejų pločio tranšėjos. Tranšėjų gylis, kaip ir visi kiti drenažo įrengimo parametrai, priklauso nuo namo pamatų tipo, grunto savybių ir kitų aspektų. Tranšėjos pradedamos kasti nuo ten, kur perteklinis vanduo sutekės.

Drenažo vamzdynas ir kiti elementai

Drenažui naudojami kokybiški vamzdžiai, sujungimo ir kitos detalės. Prieš vamzdžių tiesimą reikia įsitikinti, ar tranšėjose nėra akmenų, žemės gabalų ir pan. Drena klojama su pusės procento nuolydžiu. Svarbu, kad visi drenažo vamzdžiai būtų tvirtai sujungti. Toliau dedami filtrai. Kiekvieno grunto tipo atveju skiriasi ir filtrų tipai. Jei gruntas yra lengvai išplaunamas, prieš drenažo vamzdyno klojimą tranšėjos dugną vertėtų sutankinti.

Vandens surinkimo šulinius reikia įrengti žemiausioje teritorijos vietoje. Šulinio subėgimo angomis vanduo sutekės į šulinį. Rekomenduojama drenažo šulinius apdėti akmenimis, t.y. stipriai prispausti, kad neliktų tuščios ertmės po šuliniu.

Tranšėjų užpylimas yra baigiamasis, tačiau taip pat labai svarbus drenažo įrengimo etapas. Užpilti tranšėjas reikia ypač atsargiai, kad drenos nepasislinktų. Esant molingam gruntui, nereikia skubėti užkasti tranšėjų. Tik išdžiuvus šoninėms tranšėjų sienoms galima užpilti žvyrą, rupų smėlį ar kitas gerai filtruojančias medžiagas. Tik svarbu, kad molingas gruntas nepatektų ant drenų, tuomet drenažo sistema negalės tinkamai funkcionuoti.

Drenažo kaina

Drenažo kaina kiekvienu atskiru atveju yra skirtinga. Ji priklauso nuo sklypo grunto tipo, lygi ar nuožulni vieta, toli bus įrengiami drenažo šuliniai ar ne, daugiau ar mažiau drenažo vamzdžių reikės.

Susisiekite su mumis. Atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

Tel. pasiteiravimui: +370 60822898 (Tomas)